HAKKIMDA

İnsanın kendini tanıması ve tanıtması ne zordur.

1969 ve İstanbul doğumlu olmak.

Veli’nin ve Nuray’ın oğlu, Neval’in ağabeyi olmak.

Dilara’nın eşi, Dora’nın babası olmak.

Galatasaray Lisesi ve İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’ni bitirmiş olmak.

1995 - 2015 arası bilişim ve telekom sektörlerinde pazarlama, satış, hizmet çözümleri satışı, iş geliştirme, yöneticilik, koordinasyon ve danışmanlık yapmış olmak.

Fotoğrafçılık, doğa sporları (trekking, SCUBA dalgıçlık), bisiklet, motosiklet, sinema ve müzik tutkunu olmak.

IFSAK üyesi ve Eğitim Birimi’nde temel eğitim ve saha eğitmeni olmak.

Serbest fotoğrafçılık, fotoğraf eğitmenliği ve fotoğraf etkinlikleri danışmanlığı ile hayatını kazanmaya çalışmak.

Hayata hep merakla ve çocuk yönünü kaybetmemeye çalışarak bakmak, hayvanlar, felsefe, psikoloji, spiritüel konular ve kişisel gelişim, tarih gibi konulara, farklı kültürler, coğrafyalar, insanlar tanımaya, gezmeye, görmeye, gözlem yapmaya, analiz etmeye ve anlamaya olan tutku…

Bunlar bir insanı tanımlamak, tanımak için yeterli midir?

Evet belki de bunların hiç biri ya da hepsi birden.

Bildiğim tek şey bir şey bilmediğimdir.

Ve bildiğim bir şey daha antik Yunan’daki Delphi Tapınağı’nın girişinde yazılı olan ve Socrates’in en önemli sözlerinden biri olan “Nosce Te Ipsum” yani “Kendini Bil” felsefesinin hayatım boyunca bana motivasyon sağlayacak olduğu, hayatı, insanları, hayvanları, bitkileri, doğayı, olayları, insana mahsus tüm halleri tanımaya çalışmanın, dolayısıyla “kendimi bil”me yolculuğunun asla bitmeyecek bir macera olduğudur.

Bu yolculukta bana yardımcı olan, hayatıma girmiş, hala yanımda olan ya da hayatımdan çıkmış tüm insanlara, aileme, arkadaşlara, dostlara, tanıdıklara, bana öğrettikleri için minnettarım.

 

 

Kısa özgeçmiş:

Koray Akten 1969 doğumlu, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunudur.
 
1995 yılından bu yana bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde satış yöneticiliği pozisyonlarında çalışmış, 2007 yılından beri İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK’ın Eğitim Birimi’nde görev yapmaktadır, 2009 – 2011 yılları arasında Yönetim Kurulu’nda da yer almıştır.
 
Facebook “Amatör Fotoğrafçılık Saha Eğitimi” sayfası ile fotoğraf etkinlikleri düzenlemekte, bire bir temel ve ileri düzey fotoğrafçılık, fotoğraf işleme dersleri vermekte, kurumsal fotoğraf kulüplerine danışmanlık yapmakta, İstanbul içi yabancılara fotoğraf atölyeleri organize etmekte ve serbest fotoğrafçılık yapmaktadır.
458