KURUMSAL TEMEL FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ

Amaç: Kurumsal organizasyonlar içinde amatör fotoğrafçılığa meraklı kişilerin teorik ve uygulamalı fotoğraf atölyesi kapsamında bir araya getirilmesi, ekip çalışması ve sosyalleşme aracılığıyla kurum içi iletişimin arttırılması, kurum çalışanlarına yaratıcılıklarını, kişilere, olaylara, detaylara ve hayata "bakış"larını ve "görme"lerini geliştiren bir yetkinlik kazandırılması

 

Kimler katılabilir?: Amatör fotoğrafçılığa ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

• Objektifleri değiştirilebilen fotoğraf makinası (DSLR) olanlar

• Objektifleri değiştirilebilen fotoğraf makinası edinmek isteyenler

• Çekim modlarına sahip bas-çek makine sahipleri

 

İçerik: Amatör Fotoğrafçılık Temel Atölyesi 4 haftada, her hafta birer ders olmak üzere toplam 4 dersten oluşuyor.  

1. ders: Fotoğraf makinaları, filtreler, yardımcı ekipmanlar

2. ders: Çekim Teknikleri (Diyafram öncelikli mod, Enstantane öncelikli mod, uzun pozlama, ışıkla boyama, ışık okuma, ışık kilidi, poz müdahalesi, ters ışık, silüet, pan tekniği, zoom halkası tekniği vs. 

3. ders: Işık

4. ders: Kompozisyon

Derslerin başlamasıyla birlikte açılacak facebook grup sayfasında isteyenlerin yükleyecekleri fotoğraflar tarafımdan fotoğraf altlarına yorumlanacaktır. Programa dahil olarak 1 adet de şehir içi uygulama gezisi (Sultanahmet, Cankurtaran, Fener, Balat, Zeyrek, Eyüp, Vefa, Süleymaniye, Karaköy, Kapalıçarşı ve hanlar gibi rotalarım var) yapılacaktır.

Derslerin tamamlanmasını takiben 3 ay sürecek bir fotoğraf projesi de ikinci faz olarak isteğe bağlı olarak yapılabilir. Konu katılımcılarla birlikte belirlenecektir. Belli bir konuya yönelik çalışma katılımcıların kendilerini geliştirmeleri için en iyi fırsattır. Bu süre içerisinde ayda bir kere fotoğraf okuma ve değerlendirme toplantısı yapılacak ve başarılı fotoğraflar bir havuzda toplanacaktır. Proje süresi sonunda havuzda biriken fotoğraflar arasında en başarılı 20 veya 30 fotoğraf seçilip baskı masrafları katılımcılar tarafından karşılanacak şekilde bastırılacak ve kurum tarafından ayarlanacak uygun bir mekanda şirket içinde sergilenecektir. Bu da katılımcılar için en güzel hediyelerden biri olacaktır.

 

Bu atölyenin katılımcı başına bedeli …TL + KDV’dir (Lütfen teklif isteğinizi iletiniz)

Ücret seminerin ilk dersini takiben tek defada ve peşin olarak tahsil edilecektir.

Dersler İstanbul’un farklı semtlerinde yapılacak uygulamalı şekilde olacağından ders lokasyonuna ulaşım, yemek, çay, kahve masrafları katılımcılara aittir.

 

 

Referanslar: T-BANK Amatör Fotoğrafçılık Kulübü

530