İSTANBUL FOTOĞRAF EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

İçerik:

İstanbul'un Sultanahmet, Kadırga, Ahırkapı, Cankurtaran, Eyüp, Balat, Fener, Zeyrek, Samatya, Kumkapı, Yedikule, Süleymaniye, Vefa, Karaköy, Kadıköy, Üsküdar, Kapalıçarşı ve Hanları gibi lokasyonlarında, amatör fotoğrafçılığın temel konuları hakkında, kendi DSLR makinesi üzerinde bir günlük (Cumartesi veya Pazar günleri 10:00 - 18:00) bir saha eğitimi ile daha önce almış olduğu teorik eğitimi canlandırmak, pekiştirmek ve bu arada da fotoğraf alıştırması yapmak, bol bol fotoğraf çekmek, İstanbul'un belki hiç bilmediği köşelerini keşfetmek ve kendi gibi aynı keyfi paylaşan insanlarla tanışmak isteyenlerle bilgilerimi paylaşmak ve keyifli, güzel bir gün geçirmek. 

Eğitim, değişik insanlarla tanışma, sohbet, yürüyüş, çay, kahve, gezinti ve birbirinden ilginç mekanlarda fotoğraf avcılığı ile dolu bir gün.

Kontenjan 15 kişi ile sınırlı.


Kimlere hitap ediyor?:

- Fotoğrafçılıkla düzenli olarak ilgilenen ve yeni bir rota keşfedip bol bol fotoğraf çekebileceği bir gün geçirmek isteyenler,

- Daha önce amatör fotoğrafçılık eğitimi veren bir kurumda teorik eğitimini almış, ama sonra bir şekilde zaman bulamama, ilgisini kaybetme veya öncelikler nedeniyle pratik yapma şansı bulamamış, yanlarında bir danışmanla birlikte bilgilerini canlandırmak, tazelemek isteyenler.
- Amatör fotoğrafçılık eğitimi veren bir kuruma kaydolmadan önce bu işe gerçekten ilgisi var mı, zaman ve bütçe ayırabilir mi sorularına yanlarında bulunacak danışmana danışarak yanıt bulmak isteyenler.
- Basit bir basçek makinayla ya da cep telefonuyla ışık, kompozisyon ve pozlama gibi konulara dikkat ederek nasıl daha başarılı fotoğraflar çekebileceği konusunda yanlarında bulunacak danışman sayesinde biraz daha bilgi ve fikir sahibi olmak isteyenler.
- Yeni bir hobi arayışında olan, fotoğraf makinası dahi olmayan ve "amatör fotoğrafçılık acaba kendileri için uygun bir hobi olur mu?" sorusuna cevap arayanlar.

Mevcut rotalar:

1 - Sultanahmet - Kadırga - Ahırkapı - Cankurtaran

2 - Zeyrek - Fener - Balat

3 - Fener - Balat - Eyüp

4 - Edirnekapı - Balat - Fener

5 - Karaköy - Süleymaniye - Vefa - Zeyrek

6 - Cihangir - Fındıklı - Karaköy - Galata - Tophane

7 - Kapalı Çarşı ve Hanlar

8 - Beyoğlu'nun arka sokaklarından Karaköy'e

9 - Akaretler - Nişantaşı - Kurtuluş - Feriköy - Bomonti

10 - Yedikule'den Sirkeci'ye Marmara Surları

11 - Yedikule'den Ayvansaray'a Kara Surları

12 - Yeldeğirmeni'nden Moda'ya Kadıköy

13 - Heybeliada - Burgaz Ada

Bunlar dışında isteğe göre Avrupa yakası sahil boyu (Tarabya - Beşiktaş) veya Anadolu yakası (Beykoz - Üsküdar) sahil boyu geziler ya da isteğe göre yukarıdaki lokasyonlardan karma gezi rotaları oluşturulabilmektedir.

En yakın etkinliğin tarihini öğrenmek ve kayıt yaptırmak için Facebook'daki "Amatör Fotoğrafçılık Saha Eğitimi" adlı sayfayı "beğen"meniz ve gelişmeleri takip etmeniz yeterlidir.

Facebook kullanmıyorsanız bana e-mail adresimden de ulaşabilir, etkinliklere kayıt yaptırabilirsiniz.

 

532